07 / اردیبهشت / 1401
نویسنده : راشا ماشین
12152Asset 21
0Asset 22

تیلر کاما بخریم یا ویما؟

Asset 20 مدت زمان مطالعه : 00:10:00
3.1/5 - (8 امتیاز)

تیلر کاما بخریم یا ویما؟ پاسخ صحیح به این سوال دغدغه خیلی از کشاورزان و مزرعه داران را برطرف می کند. سال‌هاست که با ورود ماشین‌آلات مختلف، دنیای کشاورزی دچار تغییر و تحول گسترده ای شده است. این ابزارها و ماشین‌آلات توانسته‌اند ضمن حفظ کیفیت، کار کشاورزان را تا حدود زیادی آسان کنند. به همین دلیل در سال های اخیر هم شاهد افزایش میزان استفاده از انواع ماشین‌آلات کشاورزی بوده ایم.

در این میان تیلرها از جمله ابزارهای کاربردی و جز مهم ترین ماشین آلات در حوزه کشاورزی هستند. کاما و ویما، دو برند معروف تولید کننده تیلر می‌باشد که محصولاتشان در کشور ایران نیز بسیار پرطرفدار است. افراد معمولا هنگام خرید تیلر بین این دو تولیدکننده دودل می‌شوند و نمی‌دانند کدام بهتر است. در این مقاله از سایت راشاماشین قصد داریم با بررسی تیلرهای کاما و ویما، به سوال تیلر کاما بخریم یا ویما؟ پاسخ صحیحی ارائه دهیم.

تیلر چیست؟ تیلر کاما بخریم یا ویما؟

یکی از ماشن آلات بسیار کاربردی در حوزه کشاورزی تیلرها هستند. از تیلرها برای شخم زدن انواع زمین‌های باتلاقی و حتی شالیزارها استفاده می‌شود. به کمک تیلر کشاورزان قادرند هر زمینی را با عمق دلخواه شخم زده و به این ترتیب آن را آماده کاشت محصول کنند. تیلرها این قابلیت را دارند که در عمق کم و زیاد شخم بزنند و به همین دلیل برای خاک‌ورزی اولیه و ثانویه کاملا مناسب هستند.

اغلب کشاورزان کار با تیلر را به کار با ماشین‌آلات سنگین کشاورزی ترجیح می‌دهند و به همین دلیل هم تولیدکنندگان بزرگی اقدام به طراحی و تولید انواع تیلر کرده‌‍ اند. برندهای کاما و ویما دو تولید کننده موفق و معروف انواع تیلر هستند که محصولاتشان به بازارهای کشورمان نیز راه یافته و طرفداران بسیاری دارد.

طبیعتا تیلرهایی که این دو برند تولید می‌کنند با یکدیگر متفاوت هستند و هریک مزایا و برتری‌های خود را دارند. یکی از سوالات پرتکرار این است که تیلر کاما بخریم یا ویما؟ برای پاسخ به این پرسش، در ادامه تیلرهای این دو برند را بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با انواع تیلرهای کاما

کاما یک برند چینی باسابقه است که انواع تیلرها را باکیفیت عالی، برای شرایط مختلف تولید می‌کند. تیلرهای کاما برای دشت‌های کوهستانی، مزارع سبزیجات، مزارع خشک و زمین های کم وسعت مناسب هستند. این تیلرها در مقیاس کوچک ( تا چند هزار متر) با بنزین کار می‌کنند. در مقیاس بزرگ ( تا چند هکتار) نیز مدل های گیربکسی و دیزلی آن کارایی زیادی دارد.

تیلرهای بنزینی کاما، سبک و تسمه‌ای بوده، قیمت مناسبی دارند و برای کار در مزارع شمال کشور مناسب هستند. تیلرهای دیزلی برای کار در زمین‌های سخت کاربرد دارند و انواع ادوات روتیواتور، کولتیواتور، نهرکن، سم‌پاش، گاوآهن، تریلی، مرزکش و غیره روی آن قابل نصب است. برای یافتن پاسخ سوال تیلر کاما بخریم یا ویما؟ در ادامه چند مورد از مهم‌ترین مشخصات تیلر کاما را بررسی می‌کنیم.

مشخصات تیلرهای کاما

نمونه‌های جمع و جور تیلرهای کاما برای شخم زدن زمین‌های کوچک با عمق حداکثر ۲۰ سانتی متر مناسب است. نمونه‌های پیشرفته‌تر برای شخم زدن زمین‌های با وسعت ۶ و ۱۱ هکتار نیز مناسب هستند.

یکی از مزایای تیلرهای کاما، وجود فیلتر روغن برای جلوگیری از ورود گرد و غبار می‌باشد. این نوع تیلر به کمک فرمان بازو مانند خود، قابل تنظیم با قد افراد است. همچنین می‌توانید انواع ادوات مثل سم پاش، روتیواتور، کولتیواتور و غیره را روی آن نصب کنید.

آشنایی با انواع تیلرهای ویما

شرکت ویما یکی از برترین تولید کننده‌های ماشین‌آلات کشاورزی از جمله انواع تیلر می‌باشد که از سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده است. تیلرهای ویما در کشورمان محبوبیت زیادی دارند و امتحان خود را در انواع زمین‌ها به‌خوبی پس داده‌اند. در ادامه برای پاسخ بخ سال تیلر کاما بخریم یا ویما؟ عمده‌ترین مشخصات تیلرهای ویما را نیز بررسی می‌کنیم.

مشخصات تیلرهای ویما

مدل‌های کوچک تیلر ویما، برای کار در مزارع کوچک و شخم زنی بسیار مناسب است. از تیلر کولتیواتور ویما به‌عنوان گاوآهن و نهرکن نیز استفاده می‌شود. برای شخم زنی، کودپاشی و کاشت انواع گیاه همین مدل‌های کوچک ویما بسیار کاربردی هستند.

تیلرهای ویما برای خاک‌ورزی ثانویه در انواع خاک‌های رسی، شنی و غیره عملکرد بسیار خوبی دارند. تیلرهای این برند با داشتن دو فیلتر هوای قدرتمند و گلگیر برای کار در مناطق پر گرد و غبار بسیار مناسب هستند.

یکی از مدل‌های پیشرفته ویما، یک موتور ۱۸۶ گازوئیلی دارد که آن را به غول بی‌رقیب زمین‌های سفت و سخت تبدیل نموده است. این نوع تیلر با قدرت مانور بالا در انواع زمین‌های زراعی و باغی یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار می‌باشد.

شما می‌توانید ادواتی همچون گاوآهن، هنرکن، سم پاش، تریلر و غیره را روی تیلرهای ویما نصب کنید. چرخ دنده‌های فولادی تیلرهای این برند به گیبرکس وصل شده‌اند تا حداکثر کارایی را در زمین‌های سف و سخت داشته باشد.

تیلر کاما بخریم یا ویما؟

تا اینجا برخی از مهم‌ترین ویژ‌گی‌های تیلرهای ویما و کاما را بررسی کردیم. شاید بپرسید بالاخره تیلر کاما بخریم یا ویما؟ کدام یک بهتر است؟

همان‌طور که گفتیم تیلرهای کاما و ویما بهترین تیلرهای موجود در بازار هستند. به طور کلی از بین این دو برند، تیلرهای ویما به دلیل ساخت باکیفیت، قدرت مانور بالا، دوام بیشتر و عملکرد بهتر، انتخاب مناسب‌تری برای کار در اراضی و باغات هستند.

معرفی بهترین مدل های تیلر ویما و کاما

در حال حاضرمدل های مختلف تیلر کاما و ویما در بازار ماشن آلات کشاورزی کشور موجود است. شما می توانید بر اساس بودجه و انتظارات خود یکی از مدل های تیلر ویما یا کاما را برای زمین یا باغ خود انتخاب کنید.

تیلرهای گازوئیلی کاما کاما

اگر قصد شخم زدن زمین‌های کوچک با عمق حداکثر ۳۰ سانتی متر را دارید،هر دو تیلر انتخاب های خوبی هستند ولی تیلرهای کاماکاما به واسطه اینکه کمی سنگین تر از تیلر های ویما هستند تو زمین هایی که خاک سفت تری دارند انتخاب بهتری دارند. این تیلرها در قدرتهای ۵٫۵ ، ۷ و ۱۰ اسب موجود و قابل سفارش هستند.

مساحت زمین کشاورزیقدرت تیلر
تا ۱ هکتار۵٫۵ اسب بخار
۱ تا ۲ هکتار ۵٫۵ و ۷ اسب بخار
۲ هکتار به بالا۱۰ اسب بخار به بالا

تیلرهای ویما

ویما در مدل های بنزینی و گازوئیلی انواع تیلر را عرضه کرده است، این حق انتخاب بیشتری به مشتریان برای خرید و سفارش می دهد.

تیلر ویما ۶۰۰ برای کارهای کوچک مثل شخم زدن اراضی و درختان کوچک، این مدل تیلر ویما بسیار مناسب می‌باشد. تیلر کولتیواتور ویما به‌عنوان گاوآهن و نهرکن نیز استفاده می‌شود. به‌لطف وجود تیغه‌های فولادی می‌توانید خاک را تا عمق ۲۵ سانتی‌متر شخم بزنید. این تیلر خاک به‌خوبی شخم زده و برای کودپاشی و کاشت انواع گیاه آماده می‌کند.

تیلر کولتیواتور ویما  WM900

مدل تیلر ویما ۹۰۰ ، با بنزین کار می‌کند و برای خاک‌ورزی ثانویه در انواع خاک‌های رسی، شنی و غیره کاربرد دارد. این تیلر با داشتن دو فیلتر هوای قدرتمند و گلگیر برای مناطق پر گرد و غبار بسیار مناسب است.

تیلر ویما  WM1100 BE

تیلر ۱۰ اسب بخار ویما ، یک موتور قدرتمند ۱۸۶ گازوئیلی دارد که برای کار در زمین‌های وسیع و سفت بسیار کارآمد است. این تیلر با قدرت مانور بالا در انواع زمین‌های زراعی و باغی یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار می‌باشد.

شما می‌توانید ادواتی همچون گاوآهن، هنرکن، سم پاش، تریلر و غیره را روی این تیلر نصب کنید. چرخ دنده‌های فولادی این مدل به گیبرکس وصل شده‌اند تا حداکثر کارایی را درزمین‌های سف و سخت داشته باشد.

خرید تیلر ویما و کاما از راشاماشین

شرکت بزرگ راشا ماشین، تولید کننده ابزار و ماشین آلات کشاورزی با ارائه انواع تیلرهای ویما و کاما و سایر برندها در تعداد انبوه خدمت دیگری به کشاورزان و زارعان سرزمین ایران ارائه نموده است. راشا ماشین، استفاده از ماشین‌های مدرن کشاورزی را حق تمام کشاورزان این سرزمین‌ می‌داند. به همین منظور تمام تلاش خود را‌ می‌کند تا با ارائه به روزترین ابزار و ماشین آلات کشاورزی تولید شده در سرتاسر دنیا  از جمله تیلر ویما و کاما وظیفه خود را در بخش خدمات مشتریان به نحو احسنت به انجام رساند.

شما‌ می‌توانید برای خرید انواع تیلر ویما یا تیلرهای برند کاما همین الان اقدام کنید و از خدمات به روز راشا ماشین بهره مند شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
Asset 16 Asset 17

سوالات متداول

تیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از ماشین آلات بسیار کاربردی در حوزه کشاورزی تیلرها هستند. از تیلرها برای شخم زدن انواع زمین‌های باتلاقی و حتی شالیزارها استفاده می‌شود.

پرفروش ترین کالاها
40,700,000
تومان
36,100,000
تومان
36,000,000
تومان
33,100,000
تومان
13,500,000
تومان
12,000,000
تومان
17,500,000
تومان
تماس و استعلام قیمت از شرکت
مقاله های مرتبط
بهترین شخم زن باغی
43837Asset 21
0Asset 22
مدت زمان مطالعه3:13

بهترین شخم زن ها و ماشین آلات خاکورزی

امروزه با توجه به تنوع زیاد ماشین آلات کشاورزی در کشور انتخاب این دستگاه بسیار مشکل شده است. در این مقاله نگاهی ( بی طرف ) به پرفروش ترین و پر کاربردترین تیلر های موجود در بازار ایران می اندازیم.

ادامه مطلب
تیلر بخریم یا تراکتور دوچرخ؟
10735Asset 21
0Asset 22
مدت زمان مطالعه1:35

تیلر بخریم یا تراکتور دوچرخ؟

بررسی و مقایسه دو محصول پراستفاده در باغات و زمین های کشاورزی، با توجه به تنوع زیاد این دستگاه ها در بازار ایران! در این مقاله مزیت ها و معایب هر کدام را تشریح می کنیم.

ادامه مطلب
6517Asset 21
0Asset 22
مدت زمان مطالعه2:30

تیلر چیست ؟

تیلر چیست ؟ یکی از پرطرفدارترین ابزارآلات و ماشین آلات کشاورزی در مزارع و باغات می باشد.

ادامه مطلب

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما 02186073850
02186073956