Moosakhani
تفاوت موتور برق بنزینی با دیزلی
نویسنده: راشا ماشین
مدت زمان مطالعه: 00:10:00
دیدگاه: 0

تفاوت موتور برق بنزینی با دیزلی

4.5/5 - (4 امتیاز)

تفاوت موتور برق بنزینی با دیزلی چیست؟ موتور برق بنزینی بخریم یا گازوئیلی؟ موتور برق یکی از تجهیزات ضروری در امور کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و… است. بسیاری از افراد هنگام خرید این دستگاه نمی‌دانند بین موتور برق بنزینی یا گازوئیلی کدام را انتخاب کنند. این موضوع دغدغه بسیاری از افرادی است که قصد خرید موتور برق را دارند. حتی برخی به اشتباه تصور می کنند که موتور برق‌های گازوئیلی (دیزلی) همان موتورهای کثیف و بدبوی قدیمی هستند.

راهنمای خرید موتور برق
قیمت ژنراتور برق

این در حالی است که امروزه موتور برق‌های گازوئیلی نیز بسیار ایده آل و کارآمد طراحی شده‌اند. موتور برق بنزینی یا گازوئیلی هردو مزایا و قابلیت‌هایی دارند که با دانستن آن‌ها می‌توانید مدل مناسب کارتان را انتخاب کنید.

اگر شما هم قصد خرید موتور برق دارید و نمی‌دانید کدام مدل مناسب‌تر است این مقاله را از دست ندهید. ما در سایت راشاماشین با مقایسه موتور برق‌های بنزینی و گازوئیلی، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

بازدهی سوخت موتور برق‌ بنزینی و گازوئیلی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای خرید موتور برق بنزینی یا گازوئیلی باید به آن توجه شود، راندمان سوخت موتور است. همان‌طور که می‌دانید قیمت بنزین بیشتر از قیمت گازوئیل می‌باشد. گرچه در سال‌های اخیر قیمت گازوئیل هم رشد کرده است اما همچنان بنزین سوخت گران‌تری محسوب می‌شود. بنابراین اگر به دنبال یک موتور برق با سوخت ارزان هستید موتور برق گازوئیلی گزینه مناسب‌تری است.

تفاوت موتور برق بنزینی با دیزلی
قیمت موتور برق

طول عمر موتور برق‌ بنزینی و گازوئیلی

موتوربرق‌های بنزینی نسبت به گازوئیلی، فشار بیشتری را برای تولید برق تحمل می‌کنند. یعنی موتور برق گازوئیلی برای تولید یک میزان برق مشخص، فشار کمتری به اجزای داخلی موتور خود وارد می‌کند. در نتیجه کمتر به تعمیر و تعویض قطعات نیاز دارد. به همین دلیل موتور برق‌های گازوئیلی نسبت به انواع بنزینی، طول عمر بیشتری دارند.

تعمیر و نگهداری از موتور برق‌ بنزینی یا گازوئیلی

تعمیر و نگهداری یکی از نکات مهم برای خرید ماشین آلات و دستگاه های مختلف از جمله موتور برق است. موتورهای گازوئیلی نسبت به بنزینی ساختار موتور ساده‌تری دارند.  به همین دلیل هم تعمیر و نگهداری آن‌ها کار چندان پیچیده و سختی نیست. به‌طور کلی هزینه نگهداری از موتور برق‌های دیزلی ارزان‌تر از انواع بنزینی است.

روشن شدن موتور برق بنزینی و گازوئیلی

موتور برق‌های بنزینی قابلیت استارت و روشن شدن در آب و هوای سرد را دارند. این در حالی است که موتور برق‌های گازوئیلی برای روشن شدن به یک منبع گرما نیازمند هستند. از طرفی روشن شدن موتور برق‌های بنزینی با استارت برقی، بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از نوع دیزلی است.

قابل حمل بودن موتور برق بنزینی یا گازوئیلی

یکی از نکات مهم حین خرید موتور برق بنزینی یا گازوئیلی، قابلیت حمل آنان است. هر دو مدل قابل حمل هستند و چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند. البته از نظر وزنی موتور برق بنزینی نسبت به گازوئیلی سبک‌تر است. یکی از مزایای موتور برق‌های بنزینی این است که مخزن بنزین آن‌ها می‌تواند هرجایی قرار گیرد.

تفاوت موتور برق بنزینی با دیزلی در میزان سروصدای موتور

موتور برق‌های گازوئیلی به دلیل نوع اشتعال سوخت‌شان، هنگام کار سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند. بنابراین در محل‌هایی که میزان صدا نباید از حد خاصی زیادتر شود موتور برق بنزینی انتخاب بهتری است.

ژنراتور برق
قیمت موتور برق

امنیت سوخت موتور برق بنزینی و گازوئیلی

از دیگر نکاتی که هنگام خرید موتور برق بنزینی یا گازوئیلی مهم است میزان امنیت سوخت آن است. بنزین از جمله سوخت‌هایی می‌باشد که به راحتی حتی با گرما مشتعل می‌شوند. اما دیزل یا گازوئیل سوخت باثبات‌تری است و حتی به شعله آتش هم عکس العمل نشان نمی‌دهد.

بنابراین اگر ایمنی برای شما اهمیت زیادی دارد یا در محلی هستید که امکان اشتعال زیاد است باید به سوخت موتور برق نیز دقت کنید.

آب خنک یا هوا خنک بودن موتور برق

ژنراتورها به‌طور معمول یا هوا خنک هستند یا آب خنک. مدل‌های آب خنک نسبت به هوا خنک قیمت بالاتری دارند و برای حجم کاری کم و زمان‌هایی که جریان اصلی برق قطع شده است، مناسب هستند.

تفاوت موتور برق بنزینی با دیزلی در قیمت

یکی از فاکتورهای مهم هنگام انتخاب موتور برق بنزینی و گازوئیلی، قیمت است. همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید قیمت موتور برق‌های دیزلی بیشتر از مدل‌های بنزینی می‌باشد. البته توجه داشته باشید که گرچه قیمت موتور برق‌های دیزلی 30 تا 50 درصد بیشتر از موتور برق‌های بنزینی است اما هزینه سوخت بنزین نیز تقریبا 3 برابر گازوئیل می‌باشد.

در نهایت موتور برق بنزینی یا دیزلی کدام را بخریم؟

شاید بپرسید بالاخره کدام نوع موتور برق بهتر است؟ در پاسخ باید بگوییم که هم موتور برق دیزلی و هم موتور برق بنزینی بسیار کارآمد و مفید هستند. سعی کنید باتوجه به محیط کار، انتظارات خود از دستگاه و بودجه مالی از بین این دو مدل یکی را انتخاب کنید.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در اغلب اوقات برای پروژه‌های بزرگ و صنعتی که در مقیاس بزرگ کار می‌کنند، از موتور برق‌های گازوئیلی استفاده می‌شود و برای کارهای غیرصنعتی در حجم کم، موتور برق‌های بنزینی کاربرد دارند.

برای دریافت مشاوره درباره خرید انواع موتور برق بنزینی یا گازوئیلی همین الان با شماره تلفن‌های راشاماشین تماس بگیرید. کارشناسان راشاماشین شما را در زمینه خرید انواع ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی از جمله موتور برق راهنمایی می‌کنند.

02186073850
02186073956
02186073850
02186073956
رفتن به نوار ابزار